26 september 2026
De gemeente Groningen heeft een omgevingsvergunning verleend. De gemeente geeft hiermee toestemming voor het bouwen van een woongebouw met 63 appartementen en het vellen van 8 bomen aan De Mérodelaan 2 te Groningen , dossiernummer GRN-00026420 (verzonden 22-09-2026). Meer lezen en mogelijkheid voor bezwaar
Stedelijk Groen: Bomen Effect Analyse (BEA) – ontwikkeling woonblok Kaleidoscoop
Er is een officiële boomtechnische beoordeling gemaakt om te kijken hoe de bestaande bomen en het stedelijk groen rondom de nieuwbouw van het appartementencomplex beschermd of ingepast kunnen worden. Het plangebied valt in beginsel onder het bestemmingsplan De Mérodelaan (vastgesteld 31 oktober 2018), tot op het moment dat er een omgevingsplan De Mérodelaan wordt vastgesteld. Op het moment van schrijven van deze BEA was hier nog geen sprake van. Nu dus wel.
Eerder bestemmingsplan 2018 waarna wordt verwezen in de BEA – in hoeverre dit aangepast is ons onbekend.
17 augustus 2021
Omdat we alle lange tijd niets vernomen hebben omtrent de bouw van de Kaleidoscoop, zijn we in de pen geklommen om informatie te krijgen van de projectontwikkelaar.
21 september 2020 was er een hoorzitting van de bezwarencommissie. Ondanks dat de bezwaarmakers in het ongelijk werden gesteld door de gemeente, hebben zij besloten de gang naar de rechter te maken.
De bezwaren hebben geen betrekking op het bouwplan maar op het parkeren en de verkeersveiligheid. Met de beoogde nieuwe inrichting van De Merodelaan is de projectontwikkelaar van mening dat deze zaken goed worden opgelost. De bezwaarmakers denken daar vooralsnog anders over. Dit zorgt ervoor dat de omgevingsvergunning nog niet onherroepelijk is en er dus nog niet kan worden gestart met de bouw. Deze bouw had begin 2021 moeten aanvangen. Voor mensen die door de enorme druk op de woningmarkt zitten te wachten op een woning is dat spijtig.
Voor wat betreft de supermarkt is er een huurovereenkomst gesloten met COOP. Maar het zal nog een tijdje duren voor de deuren van de nieuwe supermarkt opengaan. De projectontwikkelaar staat in de startblokken om te beginnen met de realisatie van het project, maar moeten de procedure van de Rechtbank afwachten. De verwachting is dat in september/oktober van dit jaar er een zitting plaats zal vinden.
Tot zover de update.
11 september 2020
Er zijn nieuwe ontwikkelingen te melden rondom De Kaleidoscoop (Bij de Aldi)
Rondom het project aan de Merodelaan (Aldi winkel) is het ruime tijd stil geweest. Dit had alles te maken met het doorlopen van de benodigde procedures voor het verkrijgen van de nieuwe bestemming en omgevingsvergunning.
Bovenstaande procedures zijn formeel afgerond en ze hebben voor de beoogde ontwikkeling een onherroepelijke omgevingsvergunning hebben ontvangen. In de onherroepelijkheidstermijn van de omgevingsvergunning zijn nog enkele bezwaren ingediend door bewoners en de Brederoschool. Hierover is inmiddels met betrokkenen gesproken.
Dit gebouw heeft inmiddels ook een naam gekregen: De Kaleidoscoop. Deze naam komt voort uit het feit dat Willem de Merode, waarnaar de straat is vernoemd, een dichtbundel had uitgebracht met als titel Kaleidoscoop. Gezien de vormen in het ontwerp vinden ze deze titel erg passend.
Het plan is dat ze in het 4e kwartaal van 2020 gaan starten met de sloop van het huidige gebouw en aansluitend starten met de realisatie van de Kaleidoscoop. Naar verwachting zal de bouw eind 2021/begin 2022 worden opgeleverd. Samen met de gemeente zal tijdens het bouwproces een begin worden gemaakt met het ontwerpen van de herinrichting van het plein aan De Merodelaan.
Uiteraard zullen tijdens de bouw alle noodzakelijke maatregelen worden getroffen om de veiligheid van omwonenden en passanten te waarborgen. Ook hierover zijn ze in gesprek met de gemeente en zullen direct omwonenden vroegtijdig worden geïnformeerd.
Foto’s en tekst van Vastgoed Groningen Projectontwikkeling BV